×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Bölümümüz programı dahilinde zorunlu staj bulunmamaktadır. Zorunlu olmamakla birlikte staj yapılması; öğrencileri iş hayatına hazırlaması, mezuniyet sonrasında çalışmayı planladıkları alanlar hakkında bilgi edinmeleri, kariyer planı yapmalarına yardımcı olması, Bölümümüzde aldıkları teorik derslerin iş hayatında hangi alanlarda nasıl kullanacağını gözlemleme imkanı sunması adına öğrenciler açısından faydalı olduğu için Bölümümüzce teşvik edilmektedir.

 

Öğrencilerimiz, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri vb kamu kuruluşlarının yanısıra Man A.Ş., BOTAŞ vb kurumsal şirketlerde ve çeşitli kamu bankaları ve özel bankalarda staj imkanına sahiplerdir. Öğrencilerimizden bazıları, staj yaparken kurmuş oldukları iyi bağlantılar vesilesiyle ilgili kurumda çalışma imkanına sahip olmuşlardır.

 

Stajlar en erken ikinci öğretim yılının sonunda başlamakta ve staj süresi ardışık 20 iş gününden az olamamaktadır. Stajyer öğrencilerimizin sigortaları bir defaya mahsus olmak üzere Üniversitemizce karşılanmaktadır. Staj koşullarını sağlayan öğrencilerimiz stajlarını başarı ile bitirdikten sonraki dönemde, evraklarını da tamamladıktan sonra, ECON 400 kodlu Yaz Stajı dersi (Kredisiz ve AKTS’si 5) başarılı olarak transkriptlerine işlenmektedir. Staj yapacak öğrencilerimiz için detaylı bilgi ve gerekli evraklar, Çankaya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Staj Yönergesi’nde mevcuttur.